BESA PREABRİK A.Ş olarak tüm şantiye mobilizasyonlarında, devlet kurumlarında, özel sektörde fabrikalarda, kısaca iş yaşamının her alanında kullanılmak üzere ihtiyaca uygun prefabrik yemekhaneler üretiyoruz.

Prefabrik yemekhaneleri işletmeler ihtiyaçları doğrultusunda hazır prefabrik yemekhane planlarımızdan seçebilecekleri gibi kendi belirleyecekleri planları bize göndererek te kullanışlı prefabrik yapılara sahip olabilirler.

Prefabrik yemekhaneler iki katlı prefabrik olabileceği gibi çoğunlukla tek katlı prefabrik olarak tercih edilirler. Prefabrik yemekhanenin içinde yemek pişirilecek mutfak bölmeleri oluşturularak, daha hijyenik bir ortam sağlanabilir, ya da sadece yemek dağıtım yeri olarak ta konumlandırılabilir.

Genellikle tek bölmeden oluşan geniş bir sosyal alan olarak planlanan prefabrik yemekhaneler, prefabrik şantiye mobilizasyonunun olmazsa olmaz birer parçalarıdır. BESA PREFABRİK A.Ş. teknik ekibi prefabrik yemekhane yapımında şantiye gereksinimleri konusunda kullanıcılara her türlü teknik desteği vermeye özen göstermektedirler.

Prefabrik yemekhaneler her türlü iklim koşuluna uygun olarak tasarlanabilir, ısıtma tesisatından soğutma tesisatına kadar tüm ekipmanlarda yine istenildiğinde BESA PREABRİK A.Ş. tarafından karşılanabilmektedir.

Prefabrik yemekhaneler üretilirken şantiye ihtiyacına göre tüm teknik detaylar titizlikle incelenmelidir. Aynı anda kaç kişinin yemek yiyeceği, hangi tip ısı kaynağı kullanılacağı, prefabrik yapıya giriş ve çıkışların nereden olacağı, bu giriş çıkışların yeterli olup olmadığı, deprem ve benzeri doğal afetlere göre statik hesaplarının nasıl yapıldığı hatta iklim şartlarına göre üretip üretilmedikleri önemli hususlardan bazılarıdır.

Prefabrik yapılar şantiye ve diğer ortamlarda uygun maliyeti ve hızlı kurulum avantajlarından dolayı tercih edilmektedirler, yukarıda saydığımız bu hususlar eğer yeterince dikkate alınmaz ise, hem zaman, hem para hem de can kaybına neden olacağından, uzman kadrolar elinde planlanmaları oldukça önemlidir.