Bizce en önemlisi UYKU…

Prefabrik yatakhane binaları özellikle şantiye ortamlarında barınma ihtiyacını karşılamak için kullanılırlar.  Büyük küçük her m² de prefabrik yatakhane binaları BESA PREFABRİK A.Ş. tarafından üretilebilmektedir.

Prefabrik yatakhaneler, sadece şantiyelerde değil, sosyal tesislerde yatakhane olarak, okullarda yurt olarak, otel projelerinde prefabrik otel odası olarak kullanılabilirler.

Prefabrik yatakhaneler bağımsız bölümlere ayrılmıştır ve bir bağımsız bölümde kaç kişinin barınacağı şantiye yöneticileri tarafından iş güvenliği standartlarına göre belirlenir. Tek kişi, iki kişi yahut daha fazla kişinin barınma ihtiyacını çözmek amacıyla oluşturulan bölümler buna göre belirlenmiş büyüklükteki alanlara bölünür. Gerekirse prefabrik yatakhane çatısı altında ortak kullanıma uygun sosyal alanlar belirlenebilir. Tabi ki en önemli unsur prefabrik yatakhanedeki wc ve duş ihtiyacının giderilmesidir. Kalabalık ortamlarda hijyenin sağlanması açısından wc ve duş bölmeleri prefabrik yatakhane içinde ayrı birer bölme olarak toplu biçimde planlanabileceği gibi, az sayıda kullanıcının barındığı bağımsız bölümlerde her oda içine de konumlandırılabilir.

Prefabrik yapı planları içinde standart olarak kullanıcılarımıza sunduğumu prefabrik yatakhane planlarından esinlenerek yeni planlar oluşturulabilir. Ya da zaten deneyimli teknik ekibimizin oluşturduğu planları da hayata geçirebiliriz.

Prefabrik yatakhaneleri tek katlı kullanıma sunabileceğimiz gibi, zaten yeterli büyüklükte yer olmayan şantiyelerde iki katlı olarak ta tasarlayabiliriz.

Tüm bunların yanında insan hayatı için en ön sırada gelen güvenlik, prefabrik şantiyelerde çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Neredeyse insanların zamanların yarısını geçirdikleri prefabrik yatakhaneler, depreme, yangına ve diğer doğal afetlere dayanıklı olmalarının yanında tüm iklim koşullarında da optimum düzeyde kullanılabilir olmalıdırlar.

Prefabrik yatakhane planlanırken, statik yükleri, hareketli yükleri, bölgedeki kar ve rüzgar yükleri göz önünde bulundurulur. Bu veriler ışığında hazırlanan statik hesaplara göre üretimi yapılır.

Kullanılacak yalıyım malzemeleri, çatı kaplama elemanları ve ısı kaynakları prefabrik yapının bulunduğu bölgedeki iklim koşullarına göre seçilir.

Prefabrik yatakhaneleri oluşturan tüm elemanlar yanmaz, alev yürütmez sudan etkilenmez malzemelerde üretilmiş, bizzat BESA PREFABRİK A.Ş. teknik ekipleri tarafından test edilmişlerdir.