Prefabrik yapılar gelişen teknoloji ve yaşamın hızı ile birlikte inşaat sektöründe daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Özellikle inşaat şantiyelerinde prefabrik yapıların önemi büyüktür. Prefabrik şantiye binaları, prefabrik ofisler, prefabrik yatakhaneler, prefabrik yemekhaneler olarak kullanılırlar.

Prefabrik yapılar sadece inşaat şantiyelerinin ihtiyacı olmakla kalmamaktadırlar. Akla gelebilecek her sektörde faaliyet gösteren işletmeler herhangi bir zaman diliminde bir prefabrik yapıya ihtiyaç duyabilirler. Ofislerini taşımak ya da büyütmek zorunda kalan bir işletme prefabrik ofise, işçi koğuşları ihtiyacı doğan bir fabrika prefabrik yatakhaneye, ya da sahada faaliyet gösteren bir kuruluş mobil bir prefabrik yemekhaneye ihtiyaç duyabilir.

Prefabrik yapılar hızlı kurulum imkânı ile öne çıkmaktadırlar. Ayrıca ihtiyaç sona erdiğinde kolayca taşınmaları ya da müsait bir yerde depolanmasıyla tercih sebebi olmaya devam etmektedirler.

BESA PREFABRİK A.Ş. prefabrik yapılar konusunda öncülüğünü müşteri memnuniyeti ve müşterilerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilip giderilmesi konularında sürdürmeye devam etmektedir. Prefabrik yapıların kullanım alanları ve amaçlarına göre nasıl projelendirilip hayata geçirileceği çok önem arz etmektedir. Bir prefabrik ofis binasında ofislerin nerelere konumlandırılması gerektiği, inşa edilecek alanın özelliğine göre tek katlı ya da çift katlı olarak tasarlanması, prefabrik yemekhanede kaç kişinin aynı anda yemek yemesi gerektiği, prefabrik yatakhane binalarının iş güvenliği standartlarına uygu olup olmadığı gibi bilgiler BESA PREFABRİK ’in deneyimli personelleri sayesinde kullanıcılara aktarılabilmektedir.

Prefabrik yapılar projelendirilirken tüm statik hesaplara uygun olarak tasarlanırlar. Prefabrik yapının inşa edileceği bölgenin kar yükü, rüzgâr yükü, ne kadar yağmur aldığı gibi iklimsel koşullar mutlaka göz önünde bulundurulur.

Prefabrik yapıların tüm malzemeleri TSE belgelidir. Kullanıcının isteğine göre kullanılacak aydınlatma armatürler veyahut sıhhi tesisat ürünleri değiştirilebilir. Prefabrik yapılarda her ürün kendine özeldir. Daha doğru bir deyişle her ürün kullanıcısına özeldir. Her prefabrik yapının metrekaresi, oda sayısı kat yüksekliği varsa wc duş sayıları kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.

Prefabrik fiyatları yapılacak yere, yapının kat sayısına ve tabi ki m² ye göre değişiklik göstermektedir. BESA PREFABRİK A.Ş tüm müşterilerine en kaliteli ürünü doğru prefabrik fiyatları ile sunmayı garanti etmektedir.