Prefabrik ev, diğer adı ile prefabrik konut. İki katlı prefabrik evler ve tek katlı prefabrik evler olarak inşa edilirler. Bunların yanında iki katlı prefabrik ev olarak prefabrik villayı da ayı bir bölümde adlandırabiliriz. Prefabrik villalar standart prefabrik evlere göre görünüme olarak daha şık bi görünüme sahiptirler.

Prefabrik evlerin en belirgin özellikleri, betonarme yapılara göre daha hızlı inşa edilmeleridir. Bir prefabrik evin tasarım aşamasından oturulur vaziyete gelene kadar geçen zaman maksimum 1 aydır. Bu süre prefabrik konutun büyüklüğüne göre daha da azalabilir.

Prefabrik evler yüksek standartlarda galvaniz çelik kullanılarak üretilir. Tüm duvar birleşimleri ve çatı konstrüksiyonu kaynak kullanılmadan üretilir.

Prefabrik konutlar kullanılan malzemeler hasebiyle oldukça hafif ve esnektirler bu sebeple 1. Derece depremlere daya dayanıklı yapılardır.

Prefabrik evler, diğer yapılara oranla daha yalıtımlı binalardır ve her türlü iklim koşullarında kullanılabilirler.

Prefabrik konutlar, ister tek katlı prefabrik,  ister iki katlı prefabrik olsun duvarlarında kullanılan levhalar doğal çimento bazlı yapı malzemeleridir.

Yalıtım malzemesi olarak genellikle EPS köpük yada taş yünü levhalar kullanılabilir.

Prefabrik ev fiyatları konusunda oldukça iddialı bir pozisyonda olan BESA PREFABRİK her bütçeye uygun prefabrik ev üretebilmektedir. Prefabrik ev fiyatları prefabrik evin yapılacağı yere, m² ye prefabrik evin kat sayısına, çatısının örtüsüne ve duvarlarının opsiyonel özelliklerine göre değişebilmektedir.

BESA PREFABRİK A.Ş. müşterilerine uygun fiyatlı, daha ferah ve huzur dolu yaşayabilecekleri yaşam alanları sunmak amacıyla yola çıkmıştır. Her ürettiğimiz prefabrik ev ile, bir yerlerde birilerinin yaşamlarına dokunduğumuzun bilincinde olarak, yaptığımız işi gönülden ve özveri ile yaptığımızı belirtmekten onur duyarız.