İşçi kampı oluşturulurken en çok tercih edilen şantiye konteyneri yatakhane konteyneridir. Konteyner yatakhaneler genellikle birden fazla katlı olarak inşa edilir. Bir konteynerin içinde 6 ila 8 kişi yatabilir. Konteynerler tek tek üretilip birleştirilir ve komple bir yatakhane konteyneri binası oluşturulur. Bu konteyner yatakhanenin içinde ayrı bir wc konteyneri ve duş konteyneri bulunmaktadır.

İşçi yatakhanesi üretilirken tek odalı konteyner modellerinden tercih edilir. Kapı yönleri kullanım tercihine göre oluşturulur.

Kar ve rüzgâr yükleri hesaplanarak tüm yatakhane konteynerinin üstüne örtecek bir çatı ile kaplanır. Personel yatakhanesi tasarlanırken mavi yakalı personele ve beyaz yakalı personele uygun konteyner modelleri göz önünde bulundurulur.

Yatakhane konteyner fiyatları, yapının içinde kaç oda bulunduğu, wc konteyneri ve duş konteyneri sayısı, çatının kapladığı alan ve kat sayısına göre hesaplanır. BESA PREFABRİK konteyner fiyatları konusunda oldukça iddialı bir konumdadır.

Bir işçi yatakhanesi kurulurken, insanların maksimum faydalanacağı alanlar şeklinde üretilir. Çalışanların tüm yaşam alanlarının burası olduğu düşünüldüğünde tasarımların ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

BESA PREFABRİK A.Ş. yatakhane konteynerlerini sandviç panel konteyner olarak üretmektedir. Bu şekilde zorlu iklim koşullarında da kullanımını amaçlamaktadır.

Özellikle çok katlı yatakhane konteynerleri, tüm konteyner üreticileri tarafından üretilmesi zor bir üründür. Çok katlı olması nedeni ile statik hesaplarının doğru yapılması ve emin ellerden çıkmaları çok önemlidir.