BESA PREABRİK A.Ş nin müşterilerine sunmuş olduğu bir diğer ürün ise konteyner ürünüdür. Konteynerler monoblok(tek parça) şeklinde fabrikada üretilip müşterilere teslim edilir. Yine inşaat şantiyelerinin vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Bir konteynerin üretim süresi oldukça kısadır. Talep halinde anında ulaşılabilmesi konteynerleri cazip kılan bir diğer özelliğidir.

Konteynerler tek oda şeklinde çok standart biçimde üretilebildikleri gibi odalara ayrılmış ve içinde duş tuvalet ve mutfak konumlandırılmış modelleri de mevcuttur.

 Besa Prefabrik A.Ş olarak tüm konteyner modelleri üzerinde satışımız mevcuttur. Konteyner planlarını da sitemizde konteyner modelleri sayfasında bulabilirsiniz.

Konteynerler aynı prefabrik yapılar gibi, ofis konteyneri, yatakhane konteyneri, yemekhane konteyneri şeklinde kullanılabilirler.  Birden fazla konteyner yan yana üst üste birleştirilerek bir konteyner yatakhane, bir konteyner ofis ya da bir konteyner yemekhane oluşturulabilir.

Yapılış biçimi olarak, konteynerler 4 adet özel şekillendirilmiş köşe direği üzerinde yükselirler. Zeminde taşıyıcı olarak bir alt şase ile üstte çatı konstrüksiyonunu oluşturan bir üst şaseden oluşurlar. İç ve dış duvarlar 4 cm kalınlıklı EPS dolgulu bir sandviç panel ile çevrilidir. Çatıda çatı kaplama sacı tavanda isteğe göre PVC ya da çimentolu yapı levhası kullanılabilir.

Konteynerleri taşıma aracı olarak genelde Tır tercih edilir. Birden fazla konteyner sevkiyatı yapılacak ise bir tır başına iki adet konteyner sevk edilebilir. Konteynerleri indirmek için vinç kullanılmalıdır. Konteynerin oturtulacağı zemin düz ve terazide olmalıdır.

Konteynerler genellikle yurt dışına sevk edilirken demonte konteyner şeklinde paketlenirler. Alt Üst şaseleri köşe direkleri ve diğer parçaları (kapı pencere vs) paket halinde araçlara yüklenir ve gidecekleri yerlerde montajı yapılır. Demonte konteynerlerin ebatları diğerlerinden farklı olabilir.

Konteyner üretimi oldukça hassas bir konudur. Ürünlerin uzun seneler boyunca sağlamlığını koruması esastır. Konteynerler kullanıldıkları yerler bakımından son derece ağır şartlara maruz kalan ürünlerdir. Ve bu ürünlerin alıcılara sıkıntısız bir kullanım ve uzun ömür sunması hedeflenmektedir. BESA PREFABRİK A.Ş işte tüm bu şartları göz önünde bulundurarak konteyner üretimini yapmaktadır. Kullanıla sac kalitesi ve kalınlığı, yapılan boyanın tüm iklim koşullarında zarar görmemesi kapıların ve pencerelerin yoğun kullanıma uygun olarak seçilmesi, zeminde kullanılan mamullerin m² başına düşen maksimum ağırlığı kaldırabilen cinsten seçilmesi son derece önemlidir.

Kullanılan malzemeler, satış sonrası hizmetin kalitesi ürüne ve satıcıya kolay ulaşım gibi faktörlerde konteyner fiyatlarını etkilemektedir. Hayatın her evresinde olduğu gibi bizim işimizde de çok farklı konteyner fiyatları ortaya çıkabilmektedir. Bu konteyner fiyatlarını doğru kıyaslayabilmek için doğru bilgiye BESA PREFABRİK yetkili satıcılarından ulaşabilirsiniz.